30 GİRİŞİMCİYE UYGULAMALI GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ DESTEĞİ

Gfg

Ajansımız ile KOSGEB Batman İl Müdürlüğü'nün işbirliğiyle düzenlenen "Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi" tamamlandı. (17 Nisan 2017)

8-11 Nisan 2017 tarihlerinde Batman Real Konak Otel'de gerçekleşen, 4 ana modülden oluşan ve toplam 4 gün (32 saat) süren eğitimde, Eğitmen Niyazi KAVAR tarafından, iş kurmak isteyen girişimci adaylarına, iş fikrinin geliştirilmesi ve üretkenlik egzersizleri ile iş planı yazma, iş modeli konularında bilgiler verildi.


Alınan eğitimin ardından hak ettikleri Katılım Belgeleri, KOSGEB Batman Müdürlüğü’nün de onayından geçtikten sonra kursiyerlere törenle verilecektir.


Katılım belgesi almaya hak kazanan 30 kursiyer ilerleyen süreç doğrultusunda kendi iş yerlerini açıp projelerini KOSGEB’e sunarak, projelerine onay almaları durumunda öncelikle kendi harcamalarını kendileri yapmak koşuluyla projelerinde onay aldıkları makine, teçhizat, donanım ve yazılım giderlerini 18 bin TL’ye kadar; İş Yeri Kuruluş Masraflarına karşılık 2 bin TL’ye kadar; kira ve personel maaşı gibi işletme giderleri karşılığı olarak da 30 bin TL’ye kadar toplamda 50 bin TL olmak üzere geri ödemesiz hibe desteği alabilecek. Ayrıca girişimciler 100 bin TL faizsiz kredi desteğinden de faydalanabilecek. Bu desteklerin üst limitleri doğrultusunda erkek girişimciler için hibe oranı %70, kadın girişimciler için ise hibe oranı %90 olarak değerlendirilecektir.


Bütün girişimcilerimize iş hayatında başarılar diliyoruz.