Kim? Kimler Yatırım Yaptı


İNŞAAT

AVM

  • Park

    Park

BATMANPARK

Batman ilinin ilk büyük alışveriş ve yaşam merkezi olan Batman Park’ın Yatırımcı şirketi Golden Park A.Ş, 2009 yılında kurulmuştur. Batmanlı işadamlarından oluşan, 109 ortaklı ve 10.000-TL sermayeli Golden Park A.Ş. alışveriş merkezi yatırımının yanı sıra, turizm otelcilik, imalat sanayi gibi pek çok sektörde de yatırımlar yaparak, Batman iline hizmet vermeyi hedeflemektedir.

Golden Park A.Ş. ilk yatırımını Batman Park Alışveriş ve yaşam merkezi ile gerçekleştirdi. Batman şehir merkezinde, Diyarbakır, Bitlis Mardin karayolu üzerinde Turgut Özal Bulvarı, eski Makine İkmal Müdürlüğü arsasında yer almaktadır. Bu konumu ile şehrin yeni konut yerleşim alanındadır. Hemen arka tarafında ise yaklaşık 5.000 öğrencisi bulunan Batman Üniversitesi Merkez Kampüsü yer almaktadır.

Özel tasarım mimarisi ile de bölgede bir ilk olan alışveriş merkezi, modern çizgisinde uzay çağının hayal gücünü  yansıtıyor. İç ve dış görünüşü, kullanım alanları titizlikle planlanan Batman Park, büyük kentlerde yer alan gözde alışveriş merkezleri ile yarışabilecek düzeyde yapılandırdı. 

Toplam yatırım bedeli 40 milyon  Türk Lirası olan alışveriş merkezi, 8.530 m2 alan üzerinde, 44.000 m2 kapalı alana sahip. Alışveriş Merkezinde, 3 kat kapalı otopark,  3 mağaza katı,  ve sinema/bowling katı olmak üzere toplam 7 kat bulunuyor. Toplam kiralanabilir alanı yaklaşık 20.000 m2'dir.

2012 yılının ilk yarısında Batmanlılara kapısını açan Batman Park’ın, yaklaşık 800 Batmanlıya iş imkanı sağladığı tahmin ediliyor.

http://www.batmanpark.com/

WORLD CENTER

Dinç ve Bağ ailelerinin ortak girişimi ile çok kısa bir süre içerisinde inşaatı tamamlanan Worldcenter 16 mart 2007 tarihinde hizmete açılmıştır.

Worldcenter 18.000 m kapalı ve 4.000 m açık otoparkı olan bir alanda kurulu 4 kattan oluşmaktadır. Bodrum katı 6.000 metrekare alana sahip olup, bu katta 175 araçlık kapalı otopark, oto yıkama, unlu mamüller imalatı ve Altuntaş kuru temizleme, rosense, terzi, ptt şubesi gibi iş yerleri mevcuttur. Zemin(giriş) katı 4.000 metrekare alana sahip olup  iş yerleri ile Worldmar Alışveriş Merkezi’nin gıda (manav, şarküteri, unlu mamüller, süt ürünleri, bakliyat, kuruyemiş, temizlik ürünleri, şekerleme temel gıda içecekler v.b) ile zücaciye katı bu alanda yer almaktadır. 2. kat 4.000 metre alana sahip olup, Worldmar A.V.M’nin tekstil, elektronik, hediyelik eşya ve ayakkabı-sarraciye reyonları bu katta mevcuttur. 3. kat) 3.000 metrekare kapalı 1.000 metre açık alana sahip olup, bu kat tamamı ile sosyal faailetlere tahsis edilmiştir. Bowling salonu, sinemalar, kafe restauranlar çocuk oyun parkı ile muhteşem manzaralı terası bu katta yer almaktadır.

Worldcenter, worldmar olarak kendi işlettiği alanların yanı sıra , Burger King, Teknosa, Edo pastaneleri Altınbaş Kuyumculuk, Cinemall sinemaları, Play Planet Bowling gibi ulusal ve uluslararsı firmaları da Batman ve bölge halkı ile tanıştırmanın mutluluğunu yaşamaktadır.

Worldcenter sadece bir alış veriş merkezi olmayıp aynı zamanda bir kültür merkezidir. 6 bantlı bowling, çocuk oyun parkı pastane ve restaurantları, 5 salondan oluşan sinemaları ile bölge halkının cazibe merkezini oluşturmaktadır.

Worldcenter güneydoğu Anadolu bölgesinin en büyük alış veriş merkezi olmasını yanında büyüklüğü, mimari tarzı ve işletmeciliği ile de bölgeye örnek teşkil etmektedir.

http://v1.worldmar.com.tr/

 

MADENCİLİK

Türkiye Petrolleri A.O. (TPAO) Batman Bölge Müdürlüğü

Batman Bölge Müdürlüğümüz, ülke ekonomisi için önemi tartışılmaz olan yeraltı kaynaklarımızdan petrol ve doğal gazın arama, sondaj ve üretim faaliyetlerini 1954 yılından itibaren aralıksız olarak sürdürmektedir.

Ülkemizdeki ilk petrol keşfi, 1945 yılında MTA tarafından Raman Sahasında yapılmış olup, Raman-8 Kuyusunun 1948 yılında devreye alınmasıyla birlikte ekonomik anlamda ilk üretim gerçekleştirilmiştir. 1954 yılında TP’nin kurulmasıyla birlikte ülkemizdeki arama, sondaj, üretim ve rafinaj faaliyetlerinin yürütülmesine Batman Bölge Müdürlüğü öncülük etmiştir.

Batman Bölge Müdürlüğü’nce 2014 yılında 8,9 milyon varil ham petrol, 10,6 milyon sm³ doğal gaz üretilmiştir.

http://www.tpao.gov.tr/tp5/?tp=m&id=90

TÜPRAŞ Batman Rafinerisi

1955 yılında işletmeye açılan Batman Rafinerisi, yıllık 330 bin ton ham petrol işleme kapasitesiyle Türkiye’nin ilk rafinerisi olma özelliğini taşımaktadır. 1960 yılında gerçekleştirilen bir darboğaz giderme projesi ve 1972’de yeni ham petrol işleme ünitesinin devreye alınmasıyla Batman Rafinerisi’nin yıllık ham petrol işleme kapasitesi 1,1 milyon ton/yıla ulaşmıştır.

Yerli ham petrol kaynağına yakınlık avantajına sahip olan Batman Rafinerisi, dönüşüm ünitelerinin bulunmaması nedeniyle basit bir konfigürasyona sahiptir ve Nelson Kompleksite Endeksi 1,83’tür.

2015 yılında Kırıkkale ve İzmir Rafinerileri’nden taşınan ürünlerle, AB standartlarında ürün satışı gerçekleştirilen Batman Rafinerisi’nde 745 bin ton ürün satışı gerçekleştirilmiştir.İzmit Fuel Oil Dönüşüm Tesisinin 2015 yılında devreye girmesiyle ve bitüm taleplerindeki iyileşme paralelinde Batman Rafinerisi kapasite kullanımı ve satışları artış göstermiştir. Batman Rafinerisi’nde üretilen yarı mamul kapsamındaki ürünler, Kırıkkale ve İzmir Rafinerisi’nden ise motorin ve benzin ürünleri karayolu ile karşılıklı olarak taşınmaktadır.

 

http://www.tupras.com.tr/#rafineriler/Batman

EĞİTİM

TED Batman Koleji

TPAO Batman Bölge Müdürlüğü, hem Batman'daki eğitim kalitesini yükseltmek, hem de Batman"a yabancı dille eğitim ve öğretim yapan bir okul kazandırmak amacı ile uzun süre düşünülen adımı 1987 yılında atmıştır.

Eğitim alanında ülkemizin en köklü kuruluşlarından biri olan Türk Eğitim Derneği'nin Türkiye çapında oluşturduğu eğitim zincirinin bir halkası olan TED Batman Koleji, 1987 yılında eğitim faaliyetlerine başlamıştır.  Okul 1987 - 1988 Öğretim yılında hazırlık sınıfları ile bir kısım derslerin öğrenimini yabancı dille yapan orta dereceli bir okul olarak eğitim- öğretime başlamıştır.

http://www.tedbatman.k12.tr/index-2.html     

Batman Doğa Koleji

Misyonunu ezberden öte özümseyerek öğrenen, kendini bilgiyle doldurmak yerine bilgiyi kullanan, yalnızca sınavlarda değil, okullar arası kültür, sanat, spor, bilim gibi her dalla ilgili yarışmalarda başarılı olan, birikimi yüksek, özgür düşünen ve düşündüklerini açıkça ifade edebilen, uluslararası bir vizyona sahip, yerel değerlere bağlı, evrensel değerlere açık, bilimsel çalışmalar yürütebilecek seviyede yabancı dil bilgisi olan, geleceğin aydınlık liderleri olacak bireyler yetiştirmek olarak belirleyen Batman Doğa Koleji, 2010 - 2011 eğitim yılında Batman`ın köklü ve saygın eğitim kurumlarından Özel Doruk Koleji`nin Doğa Koleji`ne katılmasıyla kuruldu. Doğa Koleji`nin Batman`daki temsilcisi olan Batman Doğa Koleji, Doğa Konseptli Eğitim sistemini benimseyerek Batmanlı öğrencilere eşsiz eğitim olanakları sunuyor.

Akıllı tahta sistemleriyle donatılan 32 derslik ve 760 kişilik öğrenci kapasitesi olan Batman Doğa Kampusu, kapalı yüzme havuzları, tenis kortlu, halı sahası, basketbol ve voleybol sahaları, tarım alanları, hayvan barınakları,Cep sineması salonu, Sanat, müzik atölyelerinden modern spor salonlarına, bilgisayar laboratuarlarından özel kulüp odalarına zengin bir alt yapıya sahip bulunmaktadır. 600 kişi kapasiteli teraslı yemekhane, tam donanımlı bilgisayar, İngilizce, fen bilimleri ve sosyal bilimler laboratuarları, cep sineması, açık - kapalı satranç derslikler, sanat atölyeleri, mini hayvanat bahçeleri Batman Doğa Koleji`nin sunduğu sosyal imkanlardan bazıları...

http://ilkogretim.batmandogakoleji.com/    

Bahçeşehir Batman Koleji

Son yıllarda Güneydoğu ve Doğu bölgelerindeki eğitim yatırımlarına hız veren Bahçeşehir Kolejlerinin,  Batman’da faaliyete geçecek olan kolej kampüsü için hazırlıklara başlandı.

32 bin 500 metrekare alan üzerinde en son eğitim teknolojileriyle donatılacak kampüste 12 derslikli anaokulu, 24 derslikli ilköğretim okulu ve 12 derslikli lisenin yanı sıra  320 kişilik kapalı tiyatro salonu, 700 kişilik amfitiyatro, Bilim Müzesi, Gözlem Evi (gök evi), 600 oturma kapasiteli kapalı spor salonu, Fitness Center, Kafeterya, Çim Saha, 2 Tenis Kortu, Açık Voleybol ve Basketbol Sahası, SBK (Sportif Beceri ve Koordinasyon Merkezi), MiniaTürk Batman, Lojman binası ve Uygulama bahçesi olması planlanıyor. Kampüste 1.000 öğrenciye eğitim verilecek ve 150 öğretmen istihdam edilecek.

Bahçeşehir Koleji Batman Kampüsü sosyal tesisleri yalnızca öğrencilerin değil, halkında yararlanabileceği bir mekan olarak tasarlanıyor; kampüs, büyüklüğü ve sağladığı imkanlarla bir sosyal yaşam alanı oluşturacak.

http://www.bahcesehir.k12.tr/index.asp

SAĞLIK

Medical Park Batman Hastanesi

Medical Park Batman Hastane Kompleksi; 14800 m²'lik alanda hizmet veren, hasta konforunu ve memnuniyetini daima en üst seviyede tutmayı hedeflemiş, bölgenin en gelişmiş özel sağlık hizmeti veren hastanesidir. Hastanemiz 2007 yılı içinde 353.510 ve 2008'de 434.228 hasta ile Türkiye'de en çok hasta kabul eden özel hastane olma özelliğini de taşmaktadır.

Medical Park Batman Hastanesi; en son teknolojik cihazlarla donatılmış genel ve yeni doğan yoğun bakım üniteleri, laminer flow ile hepa filtreli tam steril havalandırma sistemli ameliyathaneleri, deneyimli hekim ve hemşire kadrosuyla uluslararası standartlarda sağlık hizmeti sunmaktadır. Ayrıca hastanemiz yoğun bakımlarında 24 saat boyunca kesintisiz hekim gözetimi sağlanmaktadır.

Hastanemizde gerçekleştirilen ve genel cerrahi, üroloji, ortopedi ve travmatoloji, göz, kbb, beyin ve sinir cerrahisi, çocuk cerrahisi, kadın hastalıkları ve doğum ile plastik cerrahi bölümleri tarafından yapılan ameliyatlarda avrupa standartlarında sonuçlar alınmaktadır. Genel cerrahi bölümümüz alanında uzman kadrosu ile günümüz ileri teknolojilerini takip ederek intragastrik balon (ıgb) sistemi ile zayıflatma, obezite cerrahisi, kanser cerrahisi, laparoskopik nissen ameliyatlarını başarılı bir şekilde yapmakta olup, aynı zamanda bölgede uygulanamayan ameliyatları da başarı ile gerçekleştirmektedir.

Hastanemiz; özellikle Kuzey Irak ve yurt dışından gelen hastaların ileri düzey özellikli ameliyatlarında en sık tercih edilen hastanelerin başında bulunmaktadır.

Medical Park Batman Hastanesinde manyetik rezonans, bilgisayarlı tomografi, 4 boyutlu ultrasonografi, dijital mamografi, kemik dansitometri, floroskopi, mobil röntgen cihazları gibi ileri düzey dijital radyoloji görüntüleme olanakları tanı ve tedavi sürecinde etkin rol oynamaktadır.

Androloji laboratuvarımız uluslararası normlara uygunluğu, sürekli güncellenen modern teknolojik alt yapısı ve yetkin personeliyle, androloji laboratuvarı olarak sektörünün referans noktası olma yolunda ilerlemeye devam etmektedir.

Medical Park Batman Hastanesi; 132 hastane yatağı, 22 gözlem yatağı, 15 yoğun bakım yatağı, 29 yeni doğan küvözü ve 5 ameliyathanesi ile tüm branşlarda 40'tan fazla alanında uzman hekim kadrosu ve güler yüzlü personeliyle siz değerli halkımıza 7 gün 24 saat kesintisiz kaliteli sağlık hizmeti sunmaktadır.

http://www.medicalpark.com.tr/batman

Zilan Hastanesi

2015 yılında Faaliyete giren Özel Zilan Hastanemizin 4 adet ameliyat salonu olup her an doğuma hazır doğum salonu bulunmaktadır. 

Özel Zilan Hastanesi bünyesinde; Anestezi ve Reanimasyon, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, , Dahiliye, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon, Genel Cerrahi, Göğüs Hastalıkları, Göz Sağlığı, Kadın Hastalıkları ve Doğum, Kardiyoloji, Kulak-Burun-Boğaz, Nöroşirürji (Beyin cerrahisi), Nöroloji, Ortopedi ve Travmatoloji, Üroloji, Biyokimya, Radyoloji bölümleri bulunmaktadır. Hastalarının sağlığı kadar konforuna da büyük önem veren Özel Zilan Hastanesi , 13 Erişkin Yoğun Bakım, 7 Koroner Yoğun Bakım, 6 KVC Yoğun Bakım, 19 kuvöz Yeni Doğan Yoğun Bakım, 4 suit ve 56 normal yatak olmak üzere toplam 105 yatak kapasitesine sahiptir.

Modern cihazlarla donanımlı tam teşekküllü laboratuarımızda alanında deneyimli uzman kadromuz ile Özel Zilan Hastanesi yönetimi; hizmet sektöründe sınırların olmadığı düşüncesi ile hastane olarak sağlık alanındaki her türlü gelişmeyi yakından takip eder ve son teknoloji ürünlerini Özel Zilan Hastanesi bünyesinde kullanımını sağlar. Teknolojik donanımın yanı sıra doktor ve personel kalitesine de büyük önem verir.

http://www.zilanhastanesi.com/

Özel Batman Dünya Hastanesi

2007 yılında kurulan hastanemiz 16.000 m2 kapalı alanda 81 i yoğun bakım olmak üzere 208 hasta yatağı ile hizmet vermektedir. Hastanemiz son teknoloji ile donatılmıştır ve “hasta odaklı hizmet” anlayışını benimsemektedir.

Özel Batman Dünya Hastanesinde; 45 hekim ve 500’ü aşkın personel ile; Acil, Anestezi ve Reanimasyon, Beyin Cerrahi, Cildiye, Diyetetik, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon, Gastroenterohepatolji, Genel Cerrahi, Göğüs Hastalıkları, Göğüs Cerrahisi, Göz Hastalıkları, Güzellik Merkezi, İç Hastalıkları, Kadın Hastalıkları ve Doğum, Kalp ve Damar Cerrahisi, Kardiyoloji, Kulak Burun Boğaz, Nöroloji, Radyoloji,  Ortopedi ve Travmatoloji, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi, Üroloji  birimleri ile güler yüzlü sağlık hizmeti sunulmaktadır.

Girişimsel radyoloji (DSA Anjiyografi), Bilgisayarlı Tomografi (128 kesitli), MR (1,5 T), Mamografi, 4D US, Nükleer Tıp, Girişimsel Kardiyoloji/Kateter Laboratuvarı, ESWL, ESWT, KMD, EEG, EMG, Uyku Laboratuvarı, Bronkoskopi (fleksibl, rijit), Endoskopi, Kolonoskopi, ERCP, Biyokimya, Hormon, Hematoloji, İmmünoloji, Seroloji, Moleküler Viroloji, Mikrobiyoloji ve Patoloji Laboratuvarları ile ileri tanısal ve girişimsel hizmetler verilmektedir.

Sağlık sunumunda klinik kalite ve hizmet kalitesini yükseltmek temel önceliğimizdir. Bu amaçla hastanemiz çalışanları için sürekli hizmet içi eğitimler düzenlenmektedir.

http://www.obdh.com.tr/Default.aspx

Özel Batman Hastanesi

2005 yılında Batman'ın ikinci özel hastanesi olarak kuruldu. Hastanemizin 4 adet ameliyat salonu olup her an doğuma hazır doğum salonu bulunmaktadır. 

ÖZEL BATMAN HASTANESİ bünyesinde; Anesteziyoloji ve Reanimasyon, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, , İç Hastalıkları, Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon, Genel Cerrahi, Göğüs Hastalıkları, Göz Sağlığı, Kadın Hastalıkları ve Doğum, Kardiyoloji, Kulak-Burun-Boğaz, Nöroşirürji (Beyin cerrahisi), Nöroloji, Ortopedi ve Travmatoloji, Üroloji, Biyokimya, Radyoloji bölümleri bulunmaktadır. Hastalarının sağlığı kadar konforuna da büyük önem veren ÖZEL BATMAN HASTANESİ , 4 Suit , 14 Yatak Erişkin Yoğun Bakım Ünitesi, 2 Yatak Koroner Yoğun Bakım Ünitesi, 12 Kuvöz Yeni doğan Yoğun Bakım Ünitesi ve 54 normal oda olmak üzere toplam 86 yatak kapasitesine sahiptir. 

Modern cihazlarla donanımlı tam teşekküllü laboratuarımızda alanında deneyimli uzman kadromuz ile Özel Batman Hastanesi yönetimi; hizmet sektöründe sınırların olmadığı düşüncesi ile hastane olarak sağlık alanındaki her türlü gelişmeyi yakından takip eder ve son teknoloji ürünlerini Özel Batman Hastanesi bünyesinde kullanımını sağlar. Teknolojik donanımın yanı sıra doktor ve personel kalitesine de büyük önem verir.

http://www.batmanhastanesi.com/

Özel Batman Yaşam Hastanesi

2006 yılında kurulan Özel Batman Yaşam hastanesi 5.000 m2 kapalı alanda 37 i si yoğun bakım olmak üzere 75 hasta yatağı, 32 hasta odası, 25 hekim kadrosu, 210 personeli, doğumhanesi ve tam teşekküllü 2 ameliyat odası ile hizmet vermektedir. Özel Batman Yaşam Hastanesi, 22 hekimle 15 branşta toplam 210 personelle tıbbi uzmanlığı, deneyimi ve güçlü teknolojik altyapısı ile güler yüzlü hizmet sunmaktadır.

Özel Batman Yaşam Hastanesinde Acil, Anestezi ve Reanimasyon, Beyin Cerrahi,Cildiye, Diyetisyen, Genel Cerrahi, Göz Hastalıkları,İç Hastalıkları , Kadın Hastalıkları ve Doğum, Kardiyoloji, Kulak Burun Boğaz, Nöroloji, Radyoloji,  Ortopedi ve Travmatoloji, Üroloji Göğüs Hastalıkları ile güler yüzlü sağlık hizmeti verilmektedir.

Modern cihazlar ile donatılmış Radyoloji ünitemizde 1,5 tesla MR cihazı, 4 boyutlu ultrasonografi, renkli Dopler Ultrasonografi, Dijital Röntgen, Tomografi ve Skopi hizmetleri verilmektedir.
Laburatuvarlarımızda klinik Biyokimya, Hematoloji,Hormon,Mikrobiyoloji ve Seroloji testleri büyük bir titizlikle çalışılmaktadır.

2 masalı ameliyathanemizde gerek açık gerekse kapalı tüm güncel ameliyatlar başarılı bir şekilde teknolojinin tüm imkanları kullanılarak yapılmaktadır.

Özel Batman Yaşam Hastanesindeki doğumhanede, tüm doğum hizmetlerinin ev ortamında verileceği özel doğum odaları mevcuttur.Gerekli durumlar için bu bölümlerden ameliyathaneye direkt geçiş imkanı sağlanmaktadır.

18 küvöz kapasiteli yenidoğan yoğunbakım ünitesi , 15 yataklı erişkin yoğunbakım ünitesi ve 4 yataklı kroner yoğun bakım ünitelerimiz yenilenmiş ve son teknolojiyle donatılmıştır. 

Hasta odalarında hemşire ile direkt haberleşmeyi sağlayan hemşire çağrı sistemi, merkezi tıbbi gaz sistemi, hastanın her türlü pozisyonunu kendi kendine almasını mikroişlemcili elektronik hasta yatakları bulunmaktadır. 24 saat sıcak su, tv, ve internet erişimi mevcut olup konforlu bir hizmet sunulmaktadır.

http://batmanyasam.com.tr/

  

OTEL

BATO TERMAL OTEL****

http://www.bato.com.tr/index.html

HOTEL BOZOOĞULLARI***

http://www.hotelbozoogullari.com/

MESA OTEL***

http://www.mesaotel.com.tr/

THE ANCIENT MESOPOTAMIA HOTEL****

http://hotelmesopotamia.com/

GRAND HASANKEYF OTEL***

http://grandhasankeyfotel.com/

REAL KONAK HOTEL****

http://www.realkonakhotel.com/index.asp

ATLIHAN PARK HOTEL***

http://atlihanparkotel.com/

HOTEL İZGİ TURHAN***

 

BATMAN BÜYÜK GEÇİT OTEL**

 

http://www.otelgecit.com/

MOBİLYA

RAUDİ "DÜNYANIN MASACISI"

Bir İpekyüz markası olan Raudi, İpekyüz firmasının LCD sehpa ve Mobilya ürünlerinde 2006'dan beri kullandığı tescilli ticari markasıdır.

Bugüne kadar Beyaz Eşya ürünlerinden, Ev Tekstiline kadar yüzlerce kalemde ihracaat ve ithalat yapmış olan İpekyüz firması 2006 yılında sahip olduğu dış ticaret birikiminin sağladığı ürün ve hizmet kalitesini bir marka altynda toplamaya karar vermiş ve o marka Raudi olmuştur.

Modern mobilyanın markası olmayı hedefleyen Raudi; Yemek masaları, Sandalyeleri, Orta sehpaları ile modern çizgiyi yansıtmakta ve her geçen gün daha fazla yuvanın en modern noktasını oluşturmaktadır. Şu ana kadar bir çok ülkeye ülkeye ihracaat gerçekleştiren Raudi Türkiye'de de bayi sayısını artırarak 50 ilde 300'ü aşkın bayi sayısına ulaşmıştır. Ayrıca Raudi, 2017 yılı içinde Türkiye genelinde 70 ile ulaşmayı planlamaktadır.

Batman'da kurulan ve gelişim planlarını Batman üzerinde kuran Raudi firmasının Batman'da 1200, 950, 800 olmak üzere 2950 m2 kapalı alanda hizmetlerine devam etmektedir.

http://www.raudi.com.tr/Default.aspx 

MİR HALI "HALININ MİRİ"

1998 yılında ilk üretimine başlayan Mir Halı, 2000 yılında fiziki bir büyüme, teknik bir gelişme ve modernizasyona girerek kendisini sadece Batman'ın değil Dünyanın Markası olarak tanıtmaya devam etmektedir.. 

Mir Halı şu anda müşterilerinin ihtiyaç ve beklentilerini göz önünde bulundurarak kaliteli, güvenilir ve estetik bir şekilde teknolojinin sunduğu tüm olanakları da kullanarak hazırlanan ürünlerini Türkiye’nin ve dünyanın çeşitli yerlerindeki satış noktalarıyla müşterisinin beğenisine sunmaktadır. 

Mir Halı olarak 2007 yılında, başta İstanbul olmak üzere Marmara bölgesinde büyük bir atılım gerçekleştirdik. 

Bu çerçevede İstanbul MASKO'da bölge müdürlüğü kurarak, bölge piyasa analizleri gerçekleştirdik. İstanbul bölge müdürlüğümüzü, başta Avrupa olmak üzere, dünya halı piyasası için bir vizyon üssü olarak görmekte ve bu doğrultuda çalışmalar yapmaktadır.

 

http://www.mirhali.com/

TEKSTİL

MİR HALI

1998 yılında ilk üretimine başlayan Mir Halı, 2000 yılında fiziki bir büyüme, teknik bir gelişme ve modernizasyona girerek kendisini sadece Batman'ın değil Dünyanın Markası olarak tanıtmaya devam etmektedir.

Mir Halı şu anda müşterilerinin ihtiyaç ve beklentilerini göz önünde bulundurarak kaliteli, güvenilir ve estetik bir şekilde teknolojinin sunduğu tüm olanakları da kullanarak hazırlanan ürünlerini Türkiye’nin ve dünyanın çeşitli yerlerindeki satış noktalarıyla müşterisinin beğenisine sunmaktadır.

Mir Halı olarak 2007 yılında, başta İstanbul olmak üzere Marmara bölgesinde büyük bir atılım gerçekleştirdi. Bu çerçevede İstanbul MASKO'da bölge müdürlüğü kurarak, bölge piyasa analizleri gerçekleştirdi. İstanbul bölge müdürlüğü, başta Avrupa olmak üzere, dünya halı piyasası için bir vizyon üssü olarak görmekte ve bu doğrultuda çalışmalar yapmaktadır.

Toplam kaliteye ulaşmada önemli bir adım sayılan ISO 9000 çalışmaları tamamlanmış, 2006 yılında Türk Standartları Enstitüsünden TSE ISO EN 9000 belgesi alınmıştır.

Dicle Kalkınma Ajansı 2010 yılı KOBİ Mali Destek Programı kapsamında firmayı   ‘MİR HALI Kapasite Artırımı ve Ürün Çeşitlendirme Projesi’ nde desteklemiştir.

MİR HALI halen devam etmekte olan yatırımlarıyla kendini hızla geliştirmek ve sektörde lider bir firma pozisyonuna gelmeyi hedeflemektedir.

http://www.mirhali.com/index.php

BEŞİRİ TEKSTİL

Beşiri Tekstil hazır giyim sektöründeki yirmi yılı aşkın deneyimiyle, yurtiçi ve yurt dışı pazarlarında satışlarını gerçekleştirmektedir. Kısa zamanda bir marka haline gelebilmeyi ve Batman’ı hazır giyim sektöründe söz sahibi bir il durumuna getirmeyi amaçladıklarını belirten firma yetkilisi Hasan KILIÇ bu amaçla kendi markalarını ZİVUZER’i yarattıklarını ifade ediyor. Türkiye genelinde 50 ilde ve Kuzey Irak’ta ZİVUZER markasıyla satışlarını sürdürüyorlar. Kuzey Irak’la yetinmeyeceklerini söylüyor Hasan Bey, ‘Daha yolun başındayız…’

Batman Beşiri’deki atölyelerinde toplam 300 kişiye istihdam imkanı sağlayan firmada çalışanların 200’ünü kadın işçiler oluşturuyor. Firmanın da en gurur duydukları yönleri de bu.

http://www.zivuzer.com.tr/anasayfa.php

YK TEKSTİL

Firma 2011 yılının ilk ayında eski TEKEL binasında 4500 m2’lik bir alanda faaliyete başlamıştır. Denim kot çeşitlerinde bir koleksiyona sahip olan şirket kendi markaları olan YK ve LAGARTO markalarıyla üretim yapmaktadır.

Fason imalat konusunda da ciddi bir kapasiteye ulaşan firma yerli ve yabancı birçok ünlü marka ürünleri kendi üretim tesislerinde profesyonel bir anlayışla üretmektedir. 120 çalışanı olan firma İspanya, Almanya, Belçika ve Rusya’ya ihracat yapmaktadır. Yeni yatırımlarla üretim kapasitesini artırarak ihracat yapılacak ülkeler arasında Irak, İran ve Türkî Cumhuriyetleri eklemeyi planlamaktalar.

Türkiye’de hazır giyim ve konfeksiyon sanayinin ihtiyaçlarını başarılı ve etkin şekilde karşılayacak kapasitede, kalitede ve çeşitte tekstil üretimi yapan bir firma olmayı hedeflediklerini belirten firma sahibi Süleyman Kutlu bu yolda emin adımla ilerlediklerini ifade etti.

MİR-SAR TEKSTİL 

2011 yılında Batman Valiliği’ne bağlı atıl durumdaki 1200 m2’lik eski TEKEL binası depolarını modern entegre tekstil atölyelerine çevirerek faaliyete başlamış firma, atıl durumdaki depoların tekstil üretim merkezine dönüştürülmesi ile yüzlerce işsize iş imkanı sağlayan modern bir işletme olarak ortaya çıkmıştır.

Fason imalat konusunda çok ciddi bir kaliteye ulaşmış olan firma, Türkiye’nin ünlü markalarının üretimini yapmaktadır. Üretimi yapılan hazır giyim ürünleri Almanya, Fransa, İspanya başta olmak üzere birçok Avrupa ülkesine ihraç edilmektedir.

Ülke kalkınmasındaki kritik öneme sahip olan tekstil sektörünün Bölge’deki rekabet avantajlarından da faydalanılarak hızla artan tekstil talebini karşılayacak kapasitede, modern ve en son teknolojiyle donatılmış bir firma olma hedefiyle MİR-SAR üretime hızla devam etmektedir.  

 

 

YAPI MALZEMELERİ

ALL ALÇI

Fernas Alçı San. Tic. A.Ş. 2002 yılında Fernas Şirketler Grubuna bağlı ve çok ortaklı olarak Batman' da kurulmuştur. Batman ve Ankara bölgelerinde iki alçı fabrikasına sahiptir.

Fernas Alçı San. ve Ticaret A.Ş.'nin ilk alçı fabrikası Batman ilinde kurulmuştur. Temmuz 2004'te üretime başlayan Batman Fabrikası 180.000 ton / yıl kapasitelidir. Tüpraş Rafinerisi ve Batman Termik santralinden sonra Batman'ın 3. büyük kuruluşu olan fabrikamız Güneydoğu Anadolu bölgesi'nin endüstriyel ölçekli, ilk modern entegre alçı fabrikasıdır. Ankara alçı fabrikası Ankara Gölbaşı bölgesinde kurulmuş olup 300.000 ton/yıl kapasite ile Temmuz 2007'de üretime başlamıştır. Fabrikalarımız “ all alçı ” markasıyla üretim yapmaktadırlar.

Fernas Alçı 2010 yılı DİKA KOBİ Mali Destek Programı kapsamında desteklenmeye hak kazanmıştır. DİKA tarafından desteklenen ‘Fernas Kalsit Üretimi ve All Alçı Kalite Arttırımı Projesi’ kapsamında makine alımı ve istihdam yoluyla kapasite artırmayı hedefleyen Fernas, toplam 18 adet yeni makine ekipmanın alınmasıyla Kalsit üretimine başlamıştır. Yeni üretimi desteklemek için 30 personel (4 mühendis, 6 tekniker, 20 işçi) istihdam etmiş ve böylece çalışan sayısı 120’ye yükselmiştir. Proje sonrasında iyileştirilmesi planlanan ERP sistemine yönelik, firmanın ilgili personelinin eğitim alması sağlanmış olup ve Kalsit üretiminin firmada gerçekleştirilmesinin bir sonucu olarak hammadde maliyeti azaltılmıştır.

http://www.allalci.com.tr/

SAMET CAM

1989 yılında Batman’da küçük bir perakende cam satışı (inşaat camı) sektöründe ilk işe başlayan firma, düzenli çalışması ve müşterilerine vermiş olduğu özgüven ile 1991 yılında cam sektörüne toptancılık alanına yatırım yaparak, ikinci büyük adımı attı.

Kaliteli ve güvenli hizmetten ödün vermeden kısa zamanda yeni yatırımlar çerçevesinde sektördeki yerini sabitleştirerek, 1998 yılında ısıcam üretim ve toptan satışına geçiş yaptı. Son olarak 2002 yılında cam sektöründe camı sanat ile bütünleştirmeyi bir hedef belirleyerek dekoratif cam üretimine başlayan firma Samet Cam olarak yenilendi.

Samet Cam olarak Türkiye’nin en güvenilir ve istikrarlı imalatçı firmalarından biri olmanın gururu ile kaliteden ödün vermeden düzeli ve sistemli kadrosuyla Türkiye geneline ve Asya,Avrupa ülkelerine satışlarını sürdürmektedir.

Samet Cam ‘Dekoratif Camdan Bölgesel Rekabet Gücünün Geliştirilmesi’ projesi ile  Dicle Kalkınma Ajansı 2010 yılı KOBİ Mali Destek Programı kapsamında destek almaya hak kazanmıştır. Proje kapsamında , Türkiye’deki 12 ‘’desenli cam‘’ üreticisinden biri olan bölgenin ise tek ’’desenli cam’’ üreten işletmesi durumundaki Samet Cam Sanayi Ticaret Ltd. Şti.  yeni makine alımı ve personel istihdamı yoluyla kapasitesini arttırmıştır.

GIDA

HASANKEYF (ÇETİN) KURUYEMİŞ 

Şirket, 2006 Yılında Batman da faaliyetine başlamış olup faaliyete başladığı dönemlerde ise bölgesinde kuruyemiş kavurma ve dökme ürün satışında önde gelen bir kuruluş olma noktasında hareket ederek daha etkili bir satış politikası izleyerek Bölgesinde sektörü itibari ile en hızlı gelişme gösteren öncü bir firma durumuna gelmiştir.

Bölgesel olarak oldukça büyük bir pazar payına sahip olan firma,  kaliteli ve hijyenik üretimi ile  sektörde hızla ilerlemektedir.Faaliyetlerine Batman Organize Sanayi Bölgesi’nde devam eden Hasankeyf Kuruyemiş 2010 yılı Mali Destek Programları kapsamında Dicle Kalkınma Ajansı tarafından desteklenmeye hak kazanmıştır.

‘Sağlıklı Bir Gelecek İçin Paketlenmiş Kuruyemişler Altyapı Geliştirme ve Kapasite Arttırma Projesi’ kapsamında Hasankeyf Kuruyemiş; ISO 9001:2008 ve ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim sistemi belgeleri çalışmaları yapılması ile  ulusal ve AB standartları doğrultusunda üretime geçmeyi başarmıştır.  Proje kapsamında 10 kişilik istihdam sağlanmış ve modern paketleme makine ve ekipmanlarının alınması ile depolama, ürünü saklama ve değerlendirme ömrünü  uzatmayı başarmıştır. Proje kapsamında ürün kapasitesi ve çeşitliliğinde artış sağlanması ile firma yurtdışı taleplere de cevap verecek konuma gelmiştir ve piyasaya 2 yeni marka kazandırmıştır.
 

BANİDDO DONDURMA

1999 yılında 100 metrekarelik bir alanda günde 100 kg. dondurma imalatıyla üretim başlayan Ezer Gıda, her yıl yeni ve son teknoloji makine ekipman yatırımları yapmış, üretim alanını genişletmiş ve üretim kapasitesini artırarak bölgedeki en büyük dondurma imalatçılarından biri haline gelmiştir. Firma bugün Batman OSB’de 3000 metrekare kapalı alanda günde 3000kg dondurma imalatı yapabilmektedir.

Dicle Kalkınma Ajansı tarafından 2010 yılı KOBİ Mali Destek Programı kapsamında desteklenen ‘Ambalajlı Dondurma İmalatında Çeşitlilik Artırma Yatırımı ile TRC3 Bölgesi’ndeki İhracata ve İstihdama Katkı Projesi’ ile firma hızla yol kat ettiği sektörde ürün çeşitliliğini arttırarak rekabet avantajını arttırmıştır. Proje kapsamında alınan makine ve ekipman ile firma, daha önce üretebildiği çubuklu dondurmalara, meybuz ve stick şeklindeki ambalajlı dondurmaları da eklemiştir. Proje kapsamında 2 gıda mühendisi üretim sorumlusu, 3 depo sorumlusu, 3 tekniker, 7 işçi ve 2 pazarlama-ihracat uzmanı ile toplamda 17 personel istihdam edilmiştir.

DONSA DONDURMA "AŞKIN TADI"

http://donsa.com.tr/AnaSayfa

GÖZKESER GIDA-İKRAM ŞEKER "TERCİH SİZDEN İKRAM BİZDEN"

Gözkeser Gıda İmalatı Sanayi Limited Şirketi olarak 1997 yılında şeker üretime başlayan firma İkram Şeker ve Kar Küp Şeker olarak iki tescilli marka ile üretime devam etmektedir.

http://ikramseker.com/

GÜNAYDIN GIDA-GÜNSU MEYVE SUYU "MEYVE DOLU LEZZET"

Firma 1979 yılında Subat Günaydın tarafından kurulmuş olup aynı yıl içerisinde gıda sektöründe satış ve pazarlama olarak faaliyet göstermeye başlamıştır. İş hayatının verdiği heyecanla ileriye dönük yükselişimiz başlamış olup bu heyecanın etkisiyle şirket sektöründe iyi bir büyüme sağlayıp faaliyet alanını genişletmeye başlamıştır.

Batman merkez olmak üzere Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesinde birçok ili kapsayan faaliyetlerde bulunup şubeler açmaya devam etmiştir. Firma Batman merkezli olup 1980-1999 yılları arasında Diyarbakır, Van, Iğdır, Cizre, Siirt, Tatvan ve Mardin de şubeler açmış ve bu şubelerin müşteri memnuniyetini arttırmak için bünyesine  32 araç ekleyip bölgede iyi bir kariyer yakalamıştır. Ürün gamını genişletip Veral Zeytin, Pan su, Erzincan soda, Epesus Meyveli soda, Yuva maya ve kendi üretimi olan Seher Şeker ve Seher çayı Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesine yaymış olup ileriye dönük yatırımlarını yükseltmiştir.

Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesinde 1993 yılında UNİLEVER 1996 yılında HAYAT KİMYA Türkiye liderliğini üstlenmiştir. Bunun dışında  1996-2002 yıllarında Dimes Meyve Suyu ve Süt Türkiye Birinciliğini elde etti. 21.yüzyıla girerken şirket yeni yüzyılın etkisiyle kadrosunu genişletip daha genç ve deneyimli personel anlayışıyla bölgede daha da etkili olmaya başlamıştır. GAP'ın bölgemizde olan etkisiyle 2008-2009 yılları arasında meyve suyu üretimi için düğmeye basmış olup bölgemizde bulunan diğer firmalardan ayrıcalıklı ve değişime hazır olduğumuzu göstermiştir.

2010 yılının son çeyreğinde 2008 yılında inşaatına başladığımız meyve suyu fabrikası tamamlanmış olup üretime başlamış bulunmaktadır. İlk üretimi olan Meygün meyveli içecek adı altında Meygün şeftali ve Meygün vişne olmak üzere iki ürün çıkartmaktadır. Fabrikanın açılışı ile bölgemizde yaşanan işsizlik sorununa bir nebze de olsa faydalı olmuştur. Bölgede ilk olan fabrika ileriki safhalarda meyve nektarı üretimine başlayıp sadece bulunduğumuz bölgeye değil tüm diğer bölgelere de yaymayı hedeflemektedir. Bununla beraber bölgesel bir marka olmaktan çıkıp ulusal bir marka olacağının temennisi içinde çalışmalara önem göstermektedir.

http://www.gunaydingida.com.tr/

ÇİFTÇİ KAR GIDA-SARIKIZ SODA "FERAHLAMAK İSTEYENLERE"

Sarıkız Soda Batman bayiliğine 1998 yıllında Çiftçi Kardeşler bünyesinde başlanmış olup, 2007 yıllında Manisa Alaşehir’de Sarı Kız Soda fabrikası İşletme hakları alınmış olup Alasu Gıda Şirketi bünyesinde hizmet vermeye devam etmektedir. Alasu Gıda Sarıkız soda markası ile yurt genelinde ve yurt dışında 25 ülkede satış ve dağıtım ağı mevcuttur.

Karadeniz Balıkçısı Çiftçi Kardeşler şirketi bünyesinde 1990 yıllında Zeki Çiftçi tarafından kurulmuş olup halen Batman’da toptan ve Perakende hizmet vermeye devam etmektedir. Karedeniz Balıkçısı 2 ayrı şube ile Cumhuriyet Meydanı Eski Hal Girişi ve Wordmar Balık reyonunda 10 personel ile hizmet vermektedir.

Coca Cola Batman Bayiliği 1998 yıllında Çiftçi Kardeşler bünyesinde alınmış olup Batman genelinde toptan ve Perakende olarak satış yapmaktadır. Coca cola dağıtım ve satış hizmetlerinde 30 personel ve 15 araç ile dağıtım yapılmaktadır.

Algida Batman ve Siirt bayiliği 2004 yıllında Çiftçi Kardeşler bünyesinde toptan ve perakende satışına başlanmış olup, halen devam etmektedir. Algida bayiliği ürün satış ve dağıtım işlemleri 15 araç ve 20 personel ile sürdürülmektedir.

Çiftçi Kar Hatipoğulları Markası 2012 yıllında Batman’da Şirkete bağlı Furkan-72 Turizm İnşaat LTD. ŞTİ bünyesinde kurulup Çiftçi Kar Hatipoğulları Markası ile kurulan Gıda Fabrikasında Bisküvi, Kurabiye, Gofret ve Lokum üretimi yapılmaktadır.

http://ciftcikar.com/index.html

BATMAN UN

MEYCAN GIDA-ZAL YEMEK SOSLARI "DOĞADAN SOFRALARA"

1999 Yılından beri faliyet gösteren Meycan Gıda; kurulduğu günden bu yana kalite ve gıda güvenliğini temel prensip olarak benimsemiştir. Özellikle aromalı şurup, nar ekşili sos, limon sosu, şalgam suyu, elma sirkesi ve üzüm sirkesi katagorisinde; kaliteden taviz vermeyen ve müşteri odaklı çözümleriyle kısa sürede sektörün sayılı kuruluşları arasına girmiştir.

Firmamız herşeyden önce ürünlerinde, doğal olmayı, herzaman aynı kalite ve tatta üretim yapmayı ve mümkün olabildiğince enaz katkı ile müşterilerine en tabii olanı sunmayı planlamaktadır. Tarladan sofraya kadar üretimin her safhasında hassasiyetle işlenen ürünler, "Gıda Güvenliği ve Kalite" gibi sertivikasyonlu personellerle takip edilmektedir.

Gerek yurt içi gerekse yurt dışında pazar payını her geçen gün dahada artıran MEYCAN GIDA Zal markasıyla; organize sanayide 6000 metrekare alanda üretim yapan, hedefleri olan, kurumsal ve sistemli olamyı planlayan, personel eğitim ve güvenliğini son derece önemseyen, marka olabilmenin gerekliliklerini ile doğaya saygılı, atık üretmeyen sorumluluk sahibi bir firmadır.

http://www.meycan.com.tr/